آغاز رسمی پنجمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی با حضور شرکت پرورش داده ها

پنجمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی از امروز سه شنبه 5 خرداد در ژنو سوییس آغاز به کار نمود. قرار است در این اجلاس که تا روز جمعه 8 خرداد ادامه دارد نمایندگان بیش از 180 کشور عضو در آن سند این جامعه را برای تایید سران کشورها در سال آینده، نهایی کنند.

WSIS 2015

اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی (World Summit on the Information Society -WSIS) هر سال توسط اتحادیه جهانی مخابرات و با پشتیبانی سازمان ملل متحد و همکاری یونسکو، آنکتاد و UNDP با موضوعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و جامعه اطلاعاتی (ITU) برگزار می گردد. این نشست جهانی که با حضور وزرای مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای دنیا شکل می گیرد که امسال بیش از 1600 مشارکت‌کننده شامل 100 وزیر دولتی و مدیران سازمان‌های بین‌المللی، شرکت‌ها،‌ جامعه مدنی و دانشگاهی در ژنو سوییس در فوروم وسیس سال 2015 (WSIS Forum 2015) گرد هم‌ آمدند که یازده خط مشی اصلی تدوین شده در نشست 10 سال پیش را مرور کرده و به بررسی پیشرفت‌ها و چالش‌های اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعاتی بپردازند تا کشور های جهان در راستای گام برداشتن در راستای این یازده خط مشی ترغیب و فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور خود را در زمینه های خطیر یاد شده توسعه و ترقی دهند.

در هیات ایرانی حاضر در این نشست مدیران شرکت پرورش داده ها شامل احمد بید آبادی مدیر عامل شرکت پرورش داده ها، دکتر محمدرضا آیت اله زاده شیرازی، مهندس امیر محرابی نژاد و مهندس حسین نوروز نیز برای چهارمین سال پیاپی حضور دارند. نمایندگان و ذی‌نفعان فناوری اطلاعات و ارتباطات از سراسر جهان در نشست امسال حضور یافتند تا بار دیگر آثار و پیشرفت‌های فناوری را از ابعاد مختلف و متعهد شده مورد بررسی قرار دهند. شرکت پرورش داده ها محصول خود "شبکه هاب کو" را در یکی از حوزه های تعیین شده در بخش جایزه جنبی این نشست، که توسعه موارد کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و کسب و کار های الکترونیکی آنلاین می باشد، معرفی نموده است.

WSIS 2015

© گروه شرکت های پرورش داده ها - بخش فناوری های نوین - 1392