نقد و بررسی، شبکه استعلام بهای هاب‌کو در سایت نت استارت

معرفی

هاب‌کو یک سامانه جامع تحت وب است که با استفاده از اینترنت امکانات گسترده‌ای برای توسعه کسب‌وکارها فراهم می‌کند، این امکانات در ۸ گروه مختلف قرارگرفته‌اند که شامل: اعلام قیمت آنی کالا، سامانه صدور استعلام بهای کالا، زنجیره تأمین کارخانه‌ها، آگهی‌های بازرگانی، بایگانی الکترونیک در فضای نامحدود، مدیریت حوزه‌های کاری و لیست کالاها، گزارش‌ها تحلیلی و تصمیم‌یار و مدیریت ارتباط با تأمین‌کنندگان می‌باشد.

چه‌کاری انجام می‌دهد؟

هاب‌کو از طریق سیستم استعلام بهای کالا می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن استعلام موردنیاز را برای تأمین‌کنندگان مختلف کالا ارسال کرد و در بخش قیمت‌های اعلام‌شده لیست قیمت‌های تأمین‌کنندگان مختلف را یکجا مشاهده و مقایسه کرد. همین‌طور در بخش درج آگهی، هاب‌کو به کسب‌وکارها کمک می‌کند از طریق ابزارهای مناسب خدمات و محصولات خود را معرفی کنند. سامانه گزارش‌گیری، بایگانی و تنظیمات پیشرفته از دیگر امکاناتی است که هاب‌کو در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

چه ارزشی خلق می‌کند؟

آنچه استفاده‌کنندگان و کاربران هاب‌کو در این سرویس به دست می‌آورند نسبت به منابع دیگر قابل تأمل است، دسترسی به تعداد زیادی منابع تأمین کالا و استعلام قیمت در یک مدت‌زمان کوتاه، عدم وجود محدودیت زمانی مثل ساعات کار اداری برای دریافت اطلاعات منبع، عدم وجود محدودیت مکانی خصوصاً برای شرکت‌های دور از مراکز استان، سامانه جامع گزارش‌گیری و طبقه‌بندی اطلاعات برای سهولت و سرعت در تصمیم‌گیری، حذف واسطه‌های متعدد برای استعلام دقیق و ارتباط سریع، دسترسی به اطلاعات موردنیاز در هر زمان و هر مکان بدون وابستگی به سیستم اداری( فقط با امکان اتصال به اینترنت)، امنیت کامل اطلاعات تجاری استخراج‌شده و ده‌ها مورد دیگر..

برای چه کسی خلق می‌کند؟

هاب‌کو برای طیف وسیعی از کسب‌وکارهای اینترنتی خصوصاً سایت‌هایی که فروشنده یا تأمین‌کننده کالاهای فیزیکی هستند ارزش خلق می‌کند که شامل تسهیل کردن فرایند استعلام قیمت، تأمین کالا ، تبلیغات و اطلاع‌رسانی است، خدمات این سرویس بر اساس پرداخت حق اشتراک صورت می‌پذیرد. برای استفاده از سرویس هاب‌کو ابتدا باید درخواست عضویت خود را با تکمیل فرم ثبت‌نام ارسال ‌نمایید، پس از تأیید عضویت و پرداخت حق اشتراک، یک کنترل پنل حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد که از طریق آن می‌توانید خدمات گروه‌های ذکرشده را دریافت نمایید.

سوابق و افتخارات

هاب‌کو برای دومین بار کاندید دریافت جایزه بین‌المللی (WSIS Project Prizes) شده است، اجلاس جهانی (WSIS Project Prizes) با پشتیبانی اتحادیه جهانی مخابرات سازمان ملل متحد (ITU) هرسال اقدام به معرفی مدل‌ها و شرکت‌های خلاق و موفق حوزه کسب‌وکار آنلاین، در کشورهای مختلف می‌نماید. امسال هم هاب‌کو در دو مرحله ارزیابی و داوری بین‌المللی، نامزد دریافت جایزه بهترین کسب‌وکار آنلاین شده و وارد مرحله رأی‌گیری عمومی شده است.

وجه تمایز هاب‌کو

خود ایده مجموعه خدمات استعلام بها هاب‌کو برای تأمین‌کنندگان بزرگ‌ترین وجه تمایز این سرویس است چرا که در حال حاضر هنوز در وب فارسی هیچ سایت یا سرویس وجود ندارد که بتواند چنین خدماتی را با این کیفیت و گستردگی ارائه کند. این در حالی است که انواع سامانه‌های استعلام قیمت وجود دارد اما کمتر می‌توان نمونه‌ای به کیفیت و اجرای هاب‌کو در وب فارسی مشاهده کرد.

رابط کاربری و اجرا

هاب‌کو رابط کاربری مناسب و ساده‌ای دارد، عدم وجود عناصر اضافه و سبکی گرافیک، به‌سرعت و راحتی کار با این سامانه کمک زیادی کرده است، خصوصاً که در تصاویر منتشرشده از کنترل پنل این امر بیشتر نمایان است. نکته بارز هاب‌کو در کنار ایده حرفه‌ای و مدیریت قوی این سرویس، نبود یک نسخه آزمایشی یا دموآنلاین برای مشاهده نحوه عملکرد خدمات، قبل از ثبت‌نام است، به شکلی که کاربر بدون عضویت و حتی ثبت اشتراک، نحوه کار با این سرویس را تجربه نخواهد کرد و کاربر برای پی‌بردن به نحوه خدمات این سرویس بدون عضویت، نیاز به تلاش زیادی دارد.

سادگی رابط کاربری شامل راهنمای برنامه نیز می‌باشد چرا که – در حال حاضر – در صفحه نخست سایت حداقل آشنایی و توضیح در مورد این سرویس وجود ذکر شده است و حتی دکمه راهنما در بسیاری از بخش‌ها یا به صفحه ۴۰۴ رفته یا مجدداً به صفحه اصلی بازمی‌گردد. صفحه اصلی سایت یا فرود، طراحی ضعیفی دارد که بیشتر به صفحه لاگین شبکه‌های اجتماعی شبیه است و بعید است که کاربرانی که اطلاعاتی از این سامانه ندارند را به مخاطب یا مشتری تبدیل کند. درمجموع عدم وجود نسخه آزمایشی، عدم راهنمای گویا و کافی و همین‌طور صفحه فرود خیلی ساده و کم محتوا، از نقاط ضعف هاب‌کو است.

بهینه‌سازی در نتایج جستجو و شبکه‌های اجتماعی

در نتایج جستجو‌هایی که از موتورهای جستجو گوگل، یاهو و بینگ بدست آمد، هنوز هاب‌کو با کلمات کلیدی چون استعلام قیمت، استعلام بهاء و.. در صفحات نخست جستجوها نیست، همین‌طور در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت خاصی پیدا نشد و خصوصاً که در رتبه‌بندی الکسا هم هاب‌کو – در حال حاضر – رتبه بالایی در بین سایت‌های فارسی ندارد، البته این به‌عنوان یک نقطه‌ضعف قلمداد نمی‌شود چرا که ممکن است مدل جذب مخاطب یا بازاریابی هاب‌کو متفاوت‌تر از ساختارهای متداولی مثل جستجو باشد.

مالکیت، ارتباط و پشتیبانی

شبکه هاب‌کو یکی از پروژه‌های بخش فناوری‌های نوین شرکت میعاد شرق است که در سال ۱۳۹۱ با توجه به نیازهای تأمین‌کنندگان و متقاضیان کالاهای مختلف درزمینهٔ استعلام بها، طراحی و اجرا شده است. هاب‌کو از طریق ارسال فرم تماس به ایمیل و همچنین تلفن، با کاربران در ارتباط است، دفتر مرکزی این شرکت در تهران واقع‌شده و هنوز نماینده فعالی در سایر شهرها معرفی نکرده‌اند.

منبع خبر :http://www.netstart.ir/hubco

© گروه شرکت های پرورش داده ها - بخش فناوری های نوین - 1392